השכרת אוטובוס על פי הנחיות התו הירוק

השכרת אוטובוס על פי הנחיות התו הירוק

אם אתם מעוניינים לשכור אוטובוס בתקופה נורמטיבית, מספיק מורכב לאתר את החברה הנכונה. ומה לגבי תקופת הקורונה? האם קשה יותר לאתר חברת הסעות? ומה הוא התו הירוק בכל הנוגע לשירותי השכרת אוטובוס? הנה כל המידע לפניכם.

אם היו מספרים לנו שבשנת 2021 נצטרך לנהל את השגרה שלנו בצמוד לאיזשהו נגיף בשם קורונה, אף אחד לא היה מאמין. אבל הוא התפרץ ברחבי העולם ומאלץ אותנו להתמודד עם אימוץ שגרת חיים חדשה. וכחלק משגרת החיים החדשה, יש גם תו ירוק לשירותי הסעות תחת כללים מסוימים. למשל, בכל כלי התחבורה יש לפתוח חלונות במהלך הנסיעה. אין לנסוע באוטובוס עם חלונות סגורים. מה עוד חשוב לדעת על השכרת אוטובוס בתקופת התו הירוק? 

הנחיות תו ירוק עבור שירותי הסעות בתקופת קורונה 

אם אתם צריכים הסעות בתקופת התו הירוק, כדאי לדעת שמשרד הבריאות אוסר על עמידה בזמן הנסיעה. בפועל, זה אומר שכל המוסעים חייבם להיות מושבים במושביהם. זאת, בכדי לנסות ולמנוע צפיפות בין הנוסעים באוטובוס. 

על פי כללי התו הירוק, נוסעים גם אינם יכולים להעביר לנהג כסף או כל מידע אחר אשר דורש תחלופת מוצרים או פריטים באופן פיזי. וכמובן, לא ניתן לשכור אוטובוס או לנסוע באוטובוס אם חום גופכם אינו תקין (למעלה מ-38 בד"כ). 

השכרת אוטובוס בתקופת התו הירוק – מה חשוב לדעת? 

מעבר למה שציינו עד כה, גם אסורה העמידה ליד נהג של חברת הסעות. אם אתם צריכים או מעוניינים לשבת ליד הנהג, יש צורך לוודא שקיימת מחיצה ביניכם לבינו. אם מקפידים על הכללים, השכרת אוטובוס על פי הנחיות התו הירוק מתאפשרת ברחבי הארץ. 

בשורה התחתונה, חשוב לקבל שירות הסעות מחברת הסעות אשר מקפידה על כל הנהלים האלו. מעבר לכך, תרגישו חופשי אפילו לדייק עוד יותר את בחירתכם. למשל, תרגישו חופשי לשאול את חברת ההסעות לגבי חיטוי האוטובוסים. האם האוטובוסים עברו חיטוי לאחרונה? אם כן, כדאי לבדוק באמצעות אילו סוגי חומרי חיטוי ומתי זה נעשה. 

הסעות על פי הנחיות תו ירוק בכל הארץ 

דבר נוסף שחשוב לזכור, השכרת אוטובוס בתקופת הקורונה לא מאפשרת לכם להשמיש את כלל המושבים ברכב. על פי הנחיות משרד הבריאות, אפשר להשמיש בין 30 ל-40 מושבים באוטובוס. אם אתם צריכים הסעות עבור מספר מרובה של אנשים, אפשר לשקול למשל השכרת 2-4 מיניבוסים ויותר. ככה תוכלו לחלק את המוסעים לקפסולות ולהנות מביטחון בריאותי מסוים. 

בין אם אתם צריכים השכרת אוטובוס לפי התו הירוק, מיניבוס או מונית גדולה, חשוב להקפיד על כללי משרד הבריאות. בשורה התחתונה, גם אם הכללים האלו לא נראים לנו תמיד הגיוניים, הם עדיין נועדו בבסיסם לשמור עלינו. 

מאמרים מומלצים
אוטובוס או מיניבוס: איך לבחור רכב הסעות מתאים
אוטובוס או מיניבוס: איך לבחור רכב הסעות מתאים
קרא עוד
הסעות לפעילויות ב2023
הסעות לפעילויות ב2023
קרא עוד
יתרונות בהסעות לשדה התעופה בן גוריון
יתרונות בהסעות לשדה התעופה בן גוריון
קרא עוד